ALTERNATIVA, KTEROU OCENÍTE


Diskuse, technické poradenství

Přidat komentář

1 22 23 24

 1. Miroslav Sova

  Dobrý den, potřebuji sanovat železobetonový plášť budovy cca 700 m2. potřeboval bych poradit co nejlépe použít. V plášti nejsou trhliny ale je vidět místama výztuž a je napadená korozí .Plašť chci posléze zateplit vatou a dřevem. děkuji M.Sova

  11. 9. 2013, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Pravděpodobně se jedná o „klasickou“ sanaci železobetonu.
   Prvním krokem musí být odstranění všech nesoudržných a částečně oddělených částí krycí vrstvy betonu nad výztuží. K tomu je možné využít postupný poklep konstrukce, který odhalí dutými odezvami právě nesoudržné, na první pohled neviditelné, poruchy.
   Dále je potřeba ošetřit výztuž a vytvořit adhezní můstek a to pomocí materiálu DENSOCRETE 111.
   K obnovení krycí vrstvy betonu nad výztuží je vhodné použít materiál MONOCRETE PPE TH a to v zrnitosti dle opravované vrstvy. Konstrukci je možné nakonec finalizovat např. pomocí nátěru DENSOCURE W.

   Ing. Zdeněk Vávra

   12. 9. 2013, Odpovědět

 2. richard mruvčinský

  dobrý den,
  potřebuji poradit: chci udělat na stěnupovrch imitaci monolitického betonu. Můžete mě doporučit některý z vašich produktů?
  děkuji
  s pozdravem
  richard mruvčinský

  16. 9. 2013, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Takové doporučení je závislé na tloušťce vrstvy, kterou budete na stěnu aplikovat. Obecně se jedná o materiály z řady MONOCRETE tedy MONOCRETE PPE TH, MONOCRETE MONOMIX TH, nebo MONOCRETE MONOMIX WSC TH.
   Je potřeba si uvědomit, že tyto materiály mají podstatně menší zrnitost než beton a vzhled tedy může být nepatrně odlišný. Pokud bude stěna zatížená např. vodou, olejem apod., je nutné beton ještě povrchově upravit.

   Ing. Zdeněk Vávra

   17. 9. 2013, Odpovědět

 3. Martina Š.

  Dobrý den,
  dovolte mi se zeptat, který váš produkt by bylo možné použít na popraskanou betonovou, mimochodem nosnou zeď. Jsou v ní vodorovné praskliny/ až 2cm odskok/, které bychom chtěli něčím vyplnit, aby tam dále nezatékala voda, apod. Vím, že musíme řešit praskliny i další větší opravou, ale chtěli bychom před zimou praskliny něčím zacelit. Předem děkuji a přeji pěkné dny. M.Š.

  8. 10. 2013, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Vodorovné trhliny naznačují problém v základové spáře. Může se jednat o pokles základů. Doporučuji okamžitou konzultaci se statikem. Ten s největší pravděpodobností doporučí osazení terčů pro stanovení pohyblivosti trhlin. To spočívá v odstranění omítky, vytvoření sádrových terčů přes trhlinu a pozorování, zda dojde k obnovení trhlin i na terčích. Pokud ano, je nutné stabilizovat konstrukci a zajistit ji proti dalším pohybům. Následně teprve možné přistoupit k vyplnění a to např. pomocí materiálu SUPERFIX resp. SUPERFIX XP. Alternativně je možné trhliny vyplnit materiálem na bázi epoxidových pryskyřic (BETOLIT EP 0-1 DC). K přesnějšímu návrhu by bylo potřeba poruchy vidět alespoň na fotografii.

   Ing. Zdeněk Vávra

   9. 10. 2013, Odpovědět

 4. Ing. Radim Oktábec

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat jakou technologii a jaké vaše prosudkty byste mi doporučili pro celoplošné „natažení“ monolitického betonu. Jedná se o stěny a strop monolitické kosntrukce z betonu C30/37. Konstrukce byla nedostetčně zvibrována a vykazuje hnízda, žilky atd a je celkově nevzhledná. Stáří betonu 3 týdny. Rád bych to něčím natáhl, co by se svým dekorem blížilo monolitickému betonu. Penetrace? jaká?Jakou finálku? Jak natahovat? Jako klasický štuk? Na tyto otázky bych od Vás potřeboval odpovědi.
  Děkuji za brzkou odpověď. ( pokud možno obratem )
  Ing. Radim Oktábec

  11. 11. 2013, Odpovědět

 5. Ing. Jiří Šárka

  Nemá Vaše společnost ve svých řešení způsob na zesilování železobetonové desky na protlačení? Např. vlepování svislé výztuže, nebo šikmé…
  Děkuji za odpověď.

  16. 12. 2013, Odpovědět

 6. Petr

  Dobrý den,

  prosím o radu – u nově položené betonové podlahy v místnosti byl použit nesprávný poměr cementu a vyrobený beton tak je „chudý“, prašný, lze v něm špachtlí udělat rýhy. Lze povrch nějak sanovat pro následné vyrovnání nivelační hmotou ? Děkuji.

  16. 2. 2014, Odpovědět

 7. ing.arch.E.Řehoř

  Dobrý den,
  navrhujeme půdní vestavbu, kde jsou stávající komíny s prosakujícími splodinami. Nemáte nějaká materiál, který by po odstranění stávající omítky zabráni vzniku skvrn.
  Děkuje za odpověď.
  Řehoř 60684060

  18. 2. 2014, Odpovědět

 8. Josef Hodbod

  Dobry den,
  mohli byste mi prosim poradit, jak nejlepe sanovat venkovni schody – betonove schodnice – s pohledovou upravou teraco? Teraco bylo jiz v minulosti castecne pretazeno pravdepodobne pruznym lepidlem pro venkovni lepeni dlazdic. Schodove stupne je treba castecne vyrovnat do vodorovne polohy vhodnou sterkou. Jako povrchova uprava by se mi nejvice libilo neco, co bude vypadat jako trochu zasly piskovec, aby to odpovidalo soklu domu a zidce z piskovcovych kvadru. Nutna je mechanicka odolnost proti ochozeni.
  Dekuji predem za radu.

  26. 3. 2014, Odpovědět

1 22 23 24