ALTERNATIVA, KTEROU OCENÍTE


Diskuse, technické poradenství

Přidat komentář

1 2

 1. Jan

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jaký váš materiál mohu použít na opravu menšího poškození hran betonových schodů.
  Děkuji za odpověď

  17. 7. 2017, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Ačkoli se oprava jeví jako jednoduchá, opak je pravdou. Obvykle se jedná o malé vrstvy s malou základnou, které jsou náchylné k opakovanému odpadnutí. Řešením je obvykle použití plastmalty, tedy epoxidové pryskyřice plněné křemičitým pískem. Jedná se konkrétně o materiály BETOLIT EP 0-1 DC a písek BETOFIL FH DSH. Tímto materiálem je možné opravit i malé odlomené rohy. Bohužel vzhled je poněkud jiný než u původních stupňů (v případě jakékoli lokální opravy) a je proto vhodné schody opatřit sjednocujícím nátěrem. Mohl by jím být např. nátěr EPOLIT W, v závislosti na umístění schodiště (v terénu / nad terénem / v interiéru / exteriéru atd.). Pro upřesnění nás konatktujte na některém z telefonů.
   Ing. Zdeněk Vávra

   18. 7. 2017, Odpovědět

 2. Radek Halama

  Dobrý den,
  Rád bych zjistil, zda lze izolovat pomocí injektážního krému DRYZONE i ve vertikálním směru. Jedná se o klasickou cihlovou zeď ( 45cm síla ). Chtěl bych izolovat podpůrnou zeď, kterou je zbytečné izolovat v celé její délce, ale dostává se mi z ní vlhkost do obvodové zdi.
  Děkuji za odpověď

  14. 7. 2017, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Ano, lze provádět izolaci i svisle a to s roztáčejí cca po 100 mm.
   Ing.Zdeněk Vávra.

   15. 7. 2017, Odpovědět

 3. Pavel

  Dobrý den,

  lze Waterfix XP TH použít jako hydroizolační vrstva pod venkovní obkladačky. Nebo tam byste mi raději doporučil Waterfin PV. Moc děkuji za informaci.

  13. 7. 2017, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Oba materiály nejsou zcela zaměnitelné. WATERFIN PV uzavře zcela podklad i proti prostupu vodní páry, zatímco WATERFIX XP TH je vodotěsná omítka a vodní pára tedy může v omezené míře procházet. Dále je rozdíl v tloušťce, kterou je nutné pro stejnou účinnost aplikovat.
   Z výše uvedeného lze dovodit, že to záleží na konkrétní aplikaci.
   Použít lze obecně obojí.
   Ing. Zdeněk Vávra

   15. 7. 2017, Odpovědět

 4. Pavel Hořejší

  Dobrý den.
  Firma mi provádí rekonstrukci balkonu na jižní straně. Podkladový beton je hodně vlhký. Odstraní starou dlažbu a vrstvu rozpadlé hydroizolace. Povrch bude vyrovnávat stěrkou o tl. 20-30 mm a použít chce materiál vaší firmy – DENSOFIX. Překvapilo mne, že již po 3 dnech chce zpřístupnit povrch technikům pro aplikaci folie Dekplan. Mám obavu, zda bude stěrka dostatečně vytrvdlá. Můžete mi sdělit, kolik času k plnému vytvrdnutí potřebuje Densofix ve 3mm vrstvě? děkuji. Hořejší

  4. 7. 2017, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Vytvrdnutí za 3 dny není takový problém. Materiál by už měl mít min. 50% výsledných pevností.
   Bohužel pro vrstvy uvedených tlouštěk tento materiál není vhodný. Při takových tloušťkách je velké riziko vzniku trhlin a oddělení od odkladu.
   Lepší by bylo použít materiál MONOCRETE PPE TH r.
   Ing. Zdeněk Vávra

   15. 7. 2017, Odpovědět

 5. Rosecký

  Dobrý den,
  prosím o radu. Potřebuji zabetonovat výstusť v boku studánky (betonová skruž zapuštěná do země, ve které je pramen), kde nám kolem trubky ze studánky utíká voda.
  Jedná se mi tedy o betonovu směs, která by byla schopná vytrvdnout během pár hodin, na které mohu vodu ze studánky odčerpat a poté byla pod vodou a byla vodě odolná a netoxická.
  Děkuji.

  7. 6. 2017, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Pro vaše použití bych doporučil použít materiál SUPERFIX XP, nebo SUPERFIX XP TH(v závislosti na způsobu aplikace, který jsem z vašeho dotazu nepochopil – z boku / ze shora?). Jedná se o nesmrštivou maltu, která zcela vyplní mezeru, kterou betonujete a nedojde ke smrštění. Tvrdnutí probíhá cca za 2 h (v závislosti na okolní teplotě – ve studánce se může jednat tedy o poměrně nízkou teplotu a tím i protažení doby tvrdnutí). Alternativou je materiál SUPERFIX rapid, nebo SUPERFIX TH rapid (opět dle způsobu aplikace), který má zpracovatelnost okolo 20 min. a po třech hodinách má pevnost větší než 40 MPa. Vzhledem k rychlosti tuhnutí a tvrdnutí má teplota menší vliv.
   Ing. Zdeněk Vávra
   Alternativn

   8. 6. 2017, Odpovědět

1 2