ALTERNATIVA, KTEROU OCENÍTE


Diskuse, technické poradenství

Přidat komentář

1 11 12 13

 1. Sylva Pavlíková

  Dobrý den, v rodinném domě jsme nechali provézt odvlhčení cihelného zdiva pomocí injektáže po cca 8-10 cm , máme teď omítku otlouct do výše asi 0,5m nad viditelnou vlhkost a vyškrábat spáry a pak nanést sanační omítku. Můžete nám doporučit kterou a jak? děkuji

  30. 7. 2014, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Vámi popsaný postup je správný.
   My nabízíme systém sanačních omítek SANOFIX.
   Nejprve je aplikován kotvící podhoz SANOFIX KP, následně jádro SANOFIX H2 a finalizace je provedena štukem SANOFIX F.
   Následně je na povrch možné aplikovat pro vodní páru prodyšný nátěr, např. SANOFIX SILIKAT W, nebo SANOFIX SILIKON W.

   Ing. Zdeněk Vávra

   31. 7. 2014, Odpovědět

 2. Hynek Lejsal

  Dobrý den,
  v nově postavené garáži mi zatéká pod sekční vrata, protože podlaha z betonu je v místě ostění u vrat v mírném sklonu směrem dovnitř. Napadlo mě, zda by bylo možné nějakou v tlaku dostatečně pevnou stěrkou vytvořit nájezd ve sklonu ven z garáže tak, aby na něj dosedalo vodorovné těsnění vrat a aby tak dešťová voda již nestékala dovnitř, ale ven. Ostění je široké 25 cm.

  Děkuji za odpověď.

  21. 7. 2014, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Teoreticky to možné je, ale předpokládá to provedení spádové vrstvy v min. vrstvě 5 mm. Tzn., že do prostoru pře garáží by bylo nutné provést zářez a vybourání části konstrukce a to tak, aby tam bylo možné takouvou vrstvu vytvořit. Je to dáno použitým kamenivem v materiálu. Konkrétně by se jednalo o materiál MONOCRETE PPE TH, který by byl aplikován na adhezní můstek DENSOCRETE 111. Dále je vhodné použít na povrch konstrukce hydrofobizaci např. materiálem FOBISIL extra W.

   Ing. Zdeněk Vávra

   31. 7. 2014, Odpovědět

 3. Milan

  Potřebuji opravit několik děr na terasovém schodišti, hloubka asi 1 cm délka 5 cm. Jaký materiál použít na výplň. V úvahu připadá i broušení broušení. Díky Milan

  21. 7. 2014, Odpovědět

  • betosan

   Dobrý den.
   Pro danou aplikaci je možné použít materiál BETOSAN STS, který je prefabrikovanou verzí teraca. Předpokládá se jeho dodatečné vybroušení.
   Bohužel je nutné počítat s tím, že přechod opravy a stávající plochy bude patrný.

   Ing. Zdeněk Vávra

   22. 7. 2014, Odpovědět

1 11 12 13